Actualizat la: 13.07.2022

Puncte Naționale de Contact

 

 

Domeniu complet

Subdomeniu

Numele, prenumele

Informații de contact

1. Coordonator Național al Rețelei PNC

 

Davidenco Olga

 

Email: olga.davidenco@ancd.gov.md 

Tel: 069762946

2. Consiliul European pentru Cercetare

 

Aurelia Hanganu

Email:aureliahanganu@yahoo.com

Tel: 068583656

3. Acțiunile Marie Sklodovska Curie

 

Roșca Alexandru 

Email: rosca.md@gmail.com

Tel: 022270537

4. Infrastructuri de cercetare

 

Vrabie Nicu

 

Email: vrabini.md@gmail.com  

Tel: 068586477

5. Sănătate

 

Jucov Artiom

 

Email: artiom.jucov@usmf.md

Tel: 069907927

6. Cultură, creativitate și societate favorabilă incluziunii 

Cultură și creativitate

Chiosa Igor 

Email: igorchiosa9@gmail.com

Tel: 079467897

Societate favorabilă incluziunii

 Ușurelu Lucia 

Email:  luciausurelu@yahoo.com

Tel: 069322121

7. Securitate civilă pentru societate

 

Ciumaș Tatiana

Email: tatiana.ciumas@gmail.com

Tel: 079561423

8. Dezvoltare digitală și industria

Dezvoltare digitală

Harea Dorina

Email: dorinaharea.hd@gmail.com 

Tel: 068754829

Industria

Roman Mariana

Email:mariannaromann@yahoo.com 

Tel: 069982000

9. Climă, energie și mobilitate

Climă

Gheorghiță Cristina

Email:melniciuc_cristina@yahoo.com 

Tel: 069340469

Energie și mobilitate

Soloviov Nicolae

Email:nicolae@soloviov.es

Tel: 060767572

10. Alimente, bioeconomie, resurse natural, agricultură și mediu

Alimente și agricultură

Sturza Rodica

Email: rodica.sturza@chim.utm.md 

Tel: 069134594

Resurse naturale

Ghendov-Moșanu Aliona

Email: aliona.mosanu@tpa.utm.md

Tel: 068217224

Bioeconomie și mediu

Bulgaru Viorica

Email: viorica.bulgaru@tpa.utm.md

Tel: 069264628

11. Centrul Comun de Cercetare

 

Ungurean Larisa

Email:  most@ancd.gov.md

Tel:

12. Consiliul European pentru inovare

 

Moraru Vitalie

Email: moraruvtl@gmail.com

Tel: 076090809

13. Ecosisteme europene de inovare

 

Iațchevici Vadim

Email:vadim.iatchevici@ancd.gov.md

Tel:  22270445

14. Institutul European de Inovare și Tehnologie

 

Bulimaga Tatiana

Email: tatiana.bulimaga@usm.md

Tel: 079506133

15.    Extinderea participării și

consolidarea Spațiului European de cercetare

Extinderea participării și răspândirea excelenței 

Chiosa Igor 

Email: igorchiosa9@gmail.com

Tel: 079467897

Reformarea și consolidarea sistemului european de Cercetare și Inovare 

Repida Elena

Email: repidaelena@gmail.com

Tel: 060940113

16. Aspecte legale și financiare

 

Bujor Oleg

Email:  bujor.oleg@gmail.com

Tel: 079622073